Dalších 7 MYŠLENEK, které zazněly na Glorious 2016 — Den druhý

 • 19.04.2017 15:04

 • Petr Grenar

 • Druhý přednáškový den na nás čekalo dalších 7 skvělých řečníků.

  Vybrali jsme pro vás dalších #7 MYŠLENEK sedmi řečníků.  

   

  #9 Podnikání je stav mysli

  Celé je to o hlavě... Pokud je vaše mysl nastavena na úspěch, úspěch se dostaví, říká Michael Rostock. Uvádí, že pouhé 3 % lidí jsou schopni uspět, “zbylých” 97 % ne. Za úspěchem stojí zvládání stresu, orientace v nově vzniklých situacích, připravenost na nepřipravené a samotné charisma člověka. Naučte se proto vyvarovat chybám a inspirujte se v oblasti podnikání. Odhodlejte se a něco svého si zkuste. Pokud to nezkusíte, nevíte.

   

  #10 Rovnice pro hvězdný tým

  Od Jana Mühlfeita víme, jaké dva sčítance jsou zapotřebí k tomu, aby vznikl hvězdný tým. Zaprvé: Najdětě skvělé lidi. V lidech rozviňte jejich silné stránky a odhalte jejich potenciál.

  Zadruhé: Sestavte z těchto lidí tým, který bude pracovat pro vás. Lidi jsou to nejdůležitější, co máte, to ostatní je komodita.

   

  #11 Všechny problémy se dají řešit, jen ne v panice

  Podnikání není procházka růžovou zahradou. Své o tom ví i Ondřej Krátký. I jeho úspěchům předcházelo několik klopýtnutí a problému. Ve chvílích krize, uprostřed jakéhokolv problému, si podle Ondřeje Krátkého musíte zachovat chladnou hlavu. Nepanikařit, neunáhlit se a svůj další krok si promyslet. Každým dalším a dalším promyšleným krokem se pak přiblížíte k cíli, ať je jakýkoliv.

   

  #12 Důležité je umět se zastavit

  Jediné, čím si v tomto světě můžeme být jistí, je neustálá změna. Svět, trh, podmínky, lidé, osudy se mění tak rychle. Vše je stále v pohybu. Staré přísloví — Dvakrát nevstoupíš do téže řeky — se sem náramně hodí. Proto je důležité se občas zastavit, tvrdí Václav Dejčmar, nejlépe nic nedělat. Ono zastavení, krátká přestávka, či nicnedělání nám napoví mnohé. V období nicnedělání je dobré připomenout si snad tu nejdůležitější cestu každého člověka. Cestu k sobě saménu. Uvědomit si a třeba si sepsat své hodnoty, sny a přání může rozhodnout o mnohém.

   

   

  #13 V každém z nás je predátor

  Probuďte v sobě predátora! Výzýva nás všechny svérázný Jaroslav Homolka. Každý z nás v sobě má predátora, jen ho musíme objevit. Predátor je poháněm chtíčem a nutností. Proč? Protože nejlepší motivací je muset chtít. Cílem každého predátora je jeho spokojenost. Ke spokojenosti však vede složitá cesta, na které se neobejdeme bez disciplíny, odvahy, odhodlání a nasazení. Takže přestaňte kňourat, nenechte se sežrat a urvěte si od života to nejlepší.

   

  #14 Úspěšný podnikatel pracuje 24 hodin

  Eduard Kučera tvrdí, že úspěšný podnikatel pracuje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Práce vás musí pohltit, musí vás bavit. Osm hodin denně spěte, když spíte, sněte... a zbylých šestnáct hodin pracujte na tom, aby se vaše sny staly skutečností. Najděte si job, který vás bude zároveň bavit a živit, pak máte vyhráno.

   

  #15 Leadership je tu od našeho narození

  První dáma Googlu, Taťána le Moigne, uzavřela druhý a tudíž poslední den konference Glorious 2016 myšlenkou: Leadership nás ovlivňuje již od narození. První rok života je prý pro člověka zásadní — objevují se zde první pokusy, prohry, neúspěchy ale zároveň i první malá vítězství, šťastné okamžiky a významné lekce. Leadership je uměním. Uměním, které skýtá mnohá tajemství.

   

  Díky vám všem byla konference Glorious 2016 pořádná jízda. Těšíme se na rok 2017.

  #GLBrno